sty 07

Galeria na ścianie

Proste rozwiązania są najlepsze. Podzielę się tutaj informacją, którą usłyszałem od pewnej fotografki podczas wywiadu z nią on line. 

Otóż ona zawsze pod koniec roku wybiera bodajże dwadzieścia najlepszych fotografii z danego roku i wiesza je u siebie na ścianie. Wiszą one tam przez cały kolejny rok i za rok następuje zmiana. Pomysł bardzo mi się spodobał, gdyż do wielu wykonanych fotografii jesteśmy w jakiś sposób emocjonalnie przywiązani i chcielibyśmy nieco dłużej niż kilka chwil z nimi obcować. 

Zatem zmodyfikowałem nieco pomysł, gdyż pani fotograf mówiła o takiej samej ilości (jak i wymiarach) ramek pionowych i poziomych wiszących u niej w dwóch rzędach na ścianie. Ja zrobiłem na ścianie galerię dwunastu ramek o różnych formatach, wydrukowałem zdjęcia i wstawiłem je w ramki. 

W swoim gabinecie siedzę przodem do tych zdjęć mam zatem okazję się nimi nacieszyć. Gdyby fotografie znudziłyby mi się mogę zrobić ich zmianę za pół roku czy nawet wcześniej. Polecam każdemu pasjonatowi fotografii ten zabieg, gdyż ma on kilka zalet. 

Po pierwsze pozwala wejść w dobry nastrój podczas kontemplacji zdjęć, które mają dla nas duże znaczenie emocjonalne. 

Po drugie pozwala zachwycić się miejscami i osobami fotografowanymi w minionym roku. 

Po trzecie pozwala przy wnikliwym spojrzeniu zastanowić się co można było wykonać lepiej, a jak wiemy, nauki nigdy za wiele.

Poza tym, kiedy galerie i wystawy są zamknięte z powodu epidemii, można mieć chociaż małą, swoją galerię 🙂

© Darek, dariuszmaik.pl

About the Author:
Photographer and blogger. Types of photos taken: portrait, street-portrait, the art of nature.


Sorry, the comment form is closed at this time.

Follow us on Social Media