Nowy rok się zaczyna…

Zafascynowany ezoteryką znajomy fotograf nagrał filmik o tarocie i w ten  sposób zmotywował mnie do kilku przemyśleń…Tarot pozornie ma się nijak do fotografii, ale tarot ma się w określony sposób do życia.

Jest on systemem, który odzwierciedla etapy naszego życia, a czasami jego całość. Wielkie arkana Tarota przedstawiają bowiem drogę życiową człowieka, który rozpoczyna ją jako Wędrowiec (Głupiec) – zaraz po urodzeniu, a kończy jako osoba, która poznała życie, kartą Świat. Ta życiowa wędrówka ma najczęściej wiele etapów.  

Z kolei fotografia jako pasja to często także swoista wędrówka. Zaczynamy najczęściej w młodym wieku od zdjęć rodzinnych bądź przyrodniczych, potem zdarzają się nam pejzaże, czasami portrety i najczęściej po wielu miesiącach czy nawet latach prób i intensywnej najczęściej nauki odnajdujemy ten rodzaj fotografii, który nas naprawdę interesuje, czasami wręcz fascynuje. Tej naszej pasji oddajemy się całkowicie, czasami tracimy dla niej głowę. I bez względu na to czy odnosimy spektakularne sukcesy, czy  pozostajemy nieznanym fotografem – hobbystą ma ona dla nas ogromne znaczenie i jest drogą, którą kroczymy przez lata.

Początek nowego roku to taki czas, kiedy podsumowujemy to co było i stawiamy sobie nowe cele, wyznaczmy nowe wyzwania. Rozpoczynamy nowy etap naszej fotograficznej drogi, a karta Świat w Tarocie, która oznacza spełnienie, zakończenie pewnego etapu życia, w większości przypadków oznacza także rozpoczęcie etapu następnego. Skończył się rok, skończyły się różne fotograficzne projekty i będziemy wchodzić w kolejne. 

Możemy być wdzięczni za to co było, bo przeżyliśmy mimo pandemii, i z odwagą spojrzeć w przyszłość, gdyż już pierwsze szczepienia odbyły się i będzie tylko lepiej. Ten nowy etap już się rozpoczyna, a podczas „zimowego snu fotograficznego” warto uczyć się od najlepszych, bo od karty Wędrowiec do karty Świat, droga jest daleka…

© Darek, dariuszmaik.pl

About the Author:
Photographer and blogger. Types of photos taken: portrait, street-portrait, the art of nature.


Sorry, the comment form is closed at this time.

Follow us on Social Media